Kodulehe civit.ee omanik on OÜ Civit (registrikood 14485840), asukohaga Nurme tn 5a, 75501, Saku, Harjumaa. E-posti aadress civit@civit.ee, telefoninumber +372 514 8131.

Küpsised (Cookies)

Civit.ee lehel kasutatakse küpsiseid eesmärgiga tagada parem kasutajakogemus ja efektiivsem turundustegevus ning koguda kasutusstatistikat.

Küpsis on tekstifail, mille saadavad ja salvestavad kasutaja arvutisse veebilehed, mida kasutaja külastab. Küpsis salvestatakse kasutaja brauseri failikataloogi. Juhul kui kasutaja on veebilehte varem külastanud, loeb brauser küpsist ning edastab vastava teabe veebilehele või elemendile, mis küpsise algul salvestas.

Küpsised võivad olla loodud ka erinevate teenusepakkujate poolt, näiteks Google ja Facebook (Rohkem infot: Google – https://policies.google.com/privacy?hl=et&gl=ee, Facebook – https://www.facebook.com/policies/cookies/). Teised teenusepakkujad võivad koguda oma küpsiste abil informatsiooni veebilehe külastaja veebi kasutamise harjumuste kohta, mille alusel on võimalik pakkuda kasutajale suunatud reklaami.

Küpsisefailid ei ole arvuti jaoks ohtlikud. Lisateave küpsiste kohta on kättesaadav veebilehel http://www.aki.ee/et/kupsised.

Küpsiseid on kahte tüüpi: püsivad küpsised ja seansiküpsised.

Püsivad küpsised jäävad kasutaja arvutis olevasse küpsiste faili. Püsivatel küpsistel on seansiküpsistest pikem eluiga ja need kehtivad küpsises täpsustatud aja jooksul (mis on küpsiste puhul erinev). Neid võidakse kasutada näiteks kasutaja kui veebilehe korduvkülastaja äratundmiseks ja veebilehe sisu kohandamiseks vastavalt kasutaja vajadustele või statistiliste andmete kogumiseks.

Seansiküpsised on ajutised ja kaovad, kui kasutaja veebilehelt lahkub või oma brauseri sulgeb. Seansiküpsiseid võidakse kasutada veebilehe teatud funktsioonide, näiteks keelevaliku meeldejätmiseks.

Veebilehe külastaja loetakse küpsistega nõustunuks, kui tema brauseri seadistustes on küpsised lubatud. Tihtipeale lubavad brauserid vaikimisi küpsisefailide säilitamist seadmesse. Kasutaja võib oma seadmes küpsiste kasutamise ära keelata või need kustutada, muutes oma brauseri vastavaid seadeid. Küpsiste mittekasutamisel ei pruugi veebileht korrektselt töötada. Juhiseid brauserist küpsiste kustutamiseks ja seadistamiseks leiab näiteks siit: ChromeInternet ExplorerMicrosoft EdgeMozilla FirefoxSafariOpera.

Kasutades civit.ee veebilehte, nõustub kasutaja küpsiste kasutamisega.